Translate this page :

Ankiety dotyczą sezonu 2015.POGODA


STRONA OKRĘGU TARNÓW

OKRĘG TARNÓW

 Powiadom znajomego  w prosty sposób o  wspólnym gołębniku Małopolska! Przez nasz POWIADAMIACZ.

Powiadamiacz

Powiadom kumpla o moim serwisie!

powiadom.4free.pl

PARTNERZY: wgmałopolska


           WGMALOPOLSKA

Mamy dla Państwa dodatkowe nagrody od sponsora firmy "CHAMPION". Ufundował on dla każdego  11-tego gołębia z lotu konkursowego 1 - 4 worek 20kg karmy ( z dostawą) oraz dla 11-tego AS lotnika mega worek 30kg karmy (z dostawą). Więcej informacji o Firmie "CHAMPION" możecie uzyskać w zakładkach sponsorzy i partnerzy lub klikając w baner poniżej.

                                                                            Create your own banner at mybannermaker.com!

INFORMACJA !

W dniu 29.07.2014 planujemy kolejny IV trening gołębi z naszego gołębnika, koszować będziemy około 180 szt trening będzie odbywał się w godzinach porannych około 6:00 -7:00. Wszystko zależy od pogody jaka będzie w tym dniu. Odległość od gołębnika około 30 km, powtarzmy tą odległość ponieważ trenig III był ciężki dla gołębi i to jest powodem nie zwiększania odcinka przylotu. Kolejny trening nr V planujemy na 02.08.2014 już z odległości około 50-60 km


 

WYNIKI  Z LOTU TRNINGOWEGO NR III W ZAKŁADCE WYNIKI


 

INFORMACJA !

W DNIU 26.07.14 Planowany start gołębi  godzina 09:30 eżeli pozwoli na to pogoda. Na godzninę 08:15 jest bardzo duża mgła i nie widać poprawy.

Informacja dla wszystkich w dniu 26.07.2014 planujemy trzeci lot treningowy z odległości około 30km gołębie miały być dziś na wieczór zakoszowane ale ze padało całe  popołudnie to przełożyliśmy na 4 rano. Ponieważ jak będzie rano padać to przełożymy lot na inny dzień gołębie planujemy puścić o godzinie 7:00 zakoszowanych gołębi będzie około 180szt. zapraszam do oglądania kamery na żywo oraz list. Jezeli się uda to będą wyniki na żywo jeżeli się nie uda to wrzucimy kopie z wydrukowanych list w zakładce wyniki.

 


INFORMACJA !


Przepraszamy za  nie prawidłowe działanie systemu na żywo. Przez najbliższe treningi będziemy umieszczać wydruki z zegara. Ponieważ nie działa prawidłowo odbijanie na żywo, więc musimy wspomagać się tymi wydrukami. Chciałem również powiedzieć, że antena nie odbiła jak liczyliśmy 11 szt gołębi będziemy jeszcze to poprawiać żeby działało prawidłowo sprawdzimy czy to wina obrączek elektronicznych czy anteny.

Dziś mieliśmy drugi trening i dalej gołębie bały się wejść do gołębnika z czego około 20 szt nie weszło tylko nocuje nie wiemy co może być przyczyną ponieważ przez ten tydzień po zamontowaniu anten tylko jednostki bały się wchodzić a dziś większa grupa. Możliwe jest to spowodowane stresem po treningu i dla tego tak jest,więc stwierdziliśmy że w sobote rano robimy kolejny trening z odległości około 30 km i zobaczymy czy dalej będzie ta sama przyczyna z niechętnym wchodzeniem gołębi. Na daną chwilę nie jesteśmy w stanie wytłumaczyć reakcji tych gołębi. po przeliczeniu gołębi brakuje nam dokładnie 9 szt po treningu.

                                                                                          WGMALOPOLSKA WGMALOPOLSKA

Chcieliśmy podziękować za dostarczenie gołębia o numerach: 3832-0215-14-PL. Gołąb nie wrócił po ostatnim treningu z miejscowości Dąbrowa Tarnowska. Gołębia dostarczył Pan Banaś z Luszowic. Gołębie mają numery tel. Dziękujemy za dostarczenie Gołębia i chciałem dodać ze osoba, która dostarczyła gołębia nie jest w ogóle hodowcą gołębi i nie ma nic z nimi do czynienia z czego jesteśmy bardzo wdzięczni z takiego zachowania oraz dostarczenia go osobiście na wspólny gołębnik dla kolejnych rywalizacji. Mamy na dzień dzisiejszy po pierwszym treningu ze 197 gołębi 191 w domu. W dniu jutrzejszym będzie na wgmalopolska drugi trening z odległości około 15-20 km.

 

INFORMACJA !

Stan faktyzny gołębi po locie treningowym.

                                                                                          WGMALOPOLSKA WGMALOPOLSKA

INFORMACJA !

Wróciły dziś dwa gołębie z lotu treningowego który odbył się 15. 07. 2014r. Gołębie nie posiadają obrączek elektronicznych numery gołębi to: 5963-0438-14-PL oraz 5979-0438-14-PL

 

TAK JAK OBIECALIŚMY W NIEDZIELE ZROBIMY ODBICIA KONTROLNE. Jedna antena jest uszkodzona dlatego gołębie, które wróciły z lotu treningowego nie były widoczne na zegarze jutro najpóźniej w poniedziałek mamy miec nowe 2 anteny.

 

 


INFORMACJA !

W sobote lub w niedziele będziemy próbować jeszcze raz poprawne działanie zegara. Gołębie w tym dniu nie będą  wysyłane na lot treningowy, sprawdzimy w tym dniu jakich gołębi brakuje. Gołębie zostaną wyproszone z gołębnika i będą się konstantować w zegar po wejściu do gołębnika. W ten sposób sprawdzimy stan faktyczny i dokładnie jakich gołębi brakuje. Jeżeli wszystko przebiegnie prawidłowo to w dniu 22.07.2014 odbędzie się drugi lot treningowy. Mamy nadzieje,że bez usterek i problemów. lot planujemy zrobić z odległości około 15-20 km

 

 


INFORMACJA !

 Z Lotu treningowego, który odbył się w dniu 16.07.2014r nie powróciło15szt na daną chwile po całkowitym przeliczeniu stanu gołębi , które są na gołębniku. informacja jest na godzinę 09:00 dnia 17.07.2014. Podczas lotu nie zadziałał system konstantujący gołębie w takim stopniu jak powinien dlatego w wynikach na żywo nie ma podanych wszystkich gołębi, które przyleciały z lotu. Na daną chwile na gołębniku mamy 182 gołębie z 197 szt co poszły na lot treningowy z odległości około 8km. Kolejkny lot treningowy planujemy na dzień 21 lub 22 lipca. Dlaczego tak, późno? Ponieważ gołębie muszą zapoznać się z wejściem do gołębnika gdy są założone anteny, ponieważ na tym locie pokazywały straszną nie chęć do wchodzenia przez anteny, więc stwierdziliśmy że damy tydzień spokoju do przyzwyczajenia.

 

 


INFORMACJA !

W dniu 16.07.2014 planujemy pierwszy lot treningowy z odległości około 8km. Gołębie planujemy wypuścić o godzinie 16:00-16:30. Wyniki pojawią się na stronie internetowej po powrocie  gołębi z lotu treningowego. W dniu lotu będzie włączona kamera na żywo. Lot odbędzie się pod warunkiem odpowiednich warunków atmosferycznych.


 INFORMACJA !

W dniu 09.07.2014 do godziny 23:59 postaramy się przyporządkować każdemu gołębiowi swoje zdjęcie.

W dzisiejszym dniu tj. 08.07.2014 został dostarczony do nas gołąb od mieszkańca naszej miejscowosci, dokładnie sama obrączka z gołębia. Prawdopodobnie gołąb został potrącony przez samochód ponieważ został znalezony na ulicy a obrączka rodowa gołębia jest zmiażdżona.

NUMER GOŁĘBIA:  PL-0305-14-3768

 


INFORMACJA !

W dniu 09.07.2014 chcemy już umieścić wszystkie zdjęcia gołębi  jakie są na naszym wgmalopolska. Zdjęcie gołębia, które nie będzie wyświetlane w zakładce „ zdjęcia gołębi” będzie oznaczało, że tego gołębia nie ma na wspólnym gołębniku. Cały czas staramy się również przenieś obraz z kamery na naszą stronę dla oglądania na żywo wszystkich ciekawych chwil. Dziś tj. w dniu 06.07.2014 obraz z kamery na naszej stronie był widoczny w godzinach popołudniowych. W  tej chwili próbujemy  poprawić jakość tego obrazu, ponieważ obraz co jakiś czas się rozłączał i zacinał.  W dniu 08.07.2014 proszę sprawdzić w godzinach pomiędzy 12-16 poprawność działania obrazu z kamery wgmalopolska, będziemy  w tym dniu sprawdzać działanie kamery jeszcze raz. Dziękujemy za wyrozumiałość.

W dniu 16,17 lub 18 lipca 2014 roku planujemy zrobić  pierwszy lot próbny gołębi z wgmalopolska. Wszystko będzie zależało od pogody w którym dniu będą one wypuszczone. Dlatego są napisane trzy daty planowanego lotu próbnego. Na tym pierwszym locie próbnym będziemy chcieli też sprawdzić poprawne działanie zegara oraz poprawność przyporządkowania gołębie do danej obrączki elektronicznej.  Poprawność przyporządkowania i powrotu z lotu będziemy chcieli umieścić na wgmalopolska dla pokazania wiarygodności udziału gołębia w locie. Lot planujemy zrobić z odległości 8-10km od gołębnika w kierunku „W” zachodnim. Godzina wypuszczenia jeszcze nie jest planowana.  Mapkę wypuszczenia gołębi umieścimy na naszej stronie gdzie gołębie zostały wypuszczone. Postaramy się tego dnia wszystko uruchomić i sprawdzić poprawność działania całego sprzętu tzn. ( Kamery, Zegara elektronicznego konstatującego przylot gołębi, drukarkę, itp.) 

W dniu 02.07.2014 zostały dodane zdjęcia do zakładki "zdjęcia gołębi" 129 zdjęć zostało przydzielone gołębiom. O kolejnych zdjęciach będzie informacja na stronie.

Podczas fotografowania stwierdziliśmy obecność gołębia, którego brakowało z dnia 18.06.2014r. nr gołębia który powrócił to: PL-0245-14-1504W dniu 01.07.2014 zaczynamy robić zdjęcia gołębiom,które są dostarczone na nasz gołębnik i biorą udział w konkursach z nagrodami. Gołębie będą widoczne w zakładce „ Zdjęcia Gołębi”.  Postaramy się do dnia 15.07.2014 umieścić zdjęcia wszystkich gołębi  jakie mamy na naszym wgmalopolska. W zakładce będą podane numery rodowe gołębi (najeżdżając  kursorem na numer gołębia i klikając w dany numer wyświetli  się zdjęcie danego gołębia) . Więcej informacji  będzie podawane na bieżąco. Pierwsze zdjęcia będziemy chcieli umieścić jeszcze w tym tygodniu kolejne po weekendzie. Pracujemy również nad uruchomieniem „kamery na żywo” w dniu 01.07.2014 będziemy robić kolejne podejście do uruchomienia kamery. Staramy się, żeby wszystko było jak najlepiej zrobione!  Dlatego informacje na naszej stronie staramy umieszczać na bieżąco i opisywać  wszystko co się dzieje.  INFORMACJA !

Witam,
 Informacja dla uczestników wgmalopolska:
 Gołębi,których brakuje z dnia 18.06.2014 mogą być zamienione na inne gołębie do dnia 28.06.2014. W razie  pytań proszę o kontakt przez e-mail: wgmalopolska@wgmalopolska.pl lub tel: 723-498-121

Gołębie, które zostaną dostarczone do nas na gołębnik będą w ostatnim boksie oddzielone od innych gołębi przez okres około 2 tyg. Żeby mogły podrosnąć zaaklimatyzować się i żeby miały równe szanse z gołębiami starszymi w późniejszym okresie miedzy innymi podczas pobierania pokarm. Dlaczego w ostatnim boksie? Dlatego, że ostatni boks jest trochę dłuższy od pozostałych dwóch o około 1m i będzie miejsce na oddzielenie tego boksu siatką i umieszczenie tam na okres dwóch tygodni tych nowo przybyłych gołębi. W TYM OKRESIE GOŁĘBIE BĘDĄ MIAŁY MOŻLIWOŚĆ ZAAKLIMATYZOWANIA SIĘ. Po 24.06.2014 roku nie będziemy przyjmować już żadnych gołębi zastępczych gdy zaginie jakiś gołąb ze spisu gołębi. 

 

INFORMACJA 

Gołębie odizolowane od innych z powodu złego stanu zdrowia 3 szt.

Sk-02044-14-1820    PADŁ

PL-0199-14-4049      PADŁ

PL-0438-14-7412      USUNIĘTY 

Numer gołębia, który wrócił z uszkodzonym szkrzydłem to : 

PL-0245-14-1506

 


WAŻNE !!!WAŻNE !!!

Nowe filmy i zdjęcia w galerii !!!

 

ZAPRASZAM DO OGLĄDANIA FILMÓW W NASZEJ GALERII.W zakładce brakujące gołębie dodaliśmy gołębie , którch nie ma z dnia 18.06.2014.

Powrócił gołąb, którego nie było od 17.05.2014 nr gołębia to:  PL-0203-14-434 

Gołębie, które są odizolowane od innych z powodu złego stanu zdrowia to 3 szt. numery tych gołębi to:

Sk-02044-14-1820

PL-0199-14-4049

PL-0438-14-7412

DWA GOŁĘBIE ZOSTAŁY ODŁOŻONE NA GOŁĘBNIK.

 


 

W dniu 20.06.2014 będą zrobione zdjęcia oraz filmik gołębi jakie są na gołębniku i jak wygląda stan gołębnika na daną chwile. Chcemy udokumentować to jak wyglądają gołębie uczestników. Zdjęcia i filmik zostanie umieszczony na stronie do godziny 23:00 tego samego dnia co będą zrobione zdjęcia.

W dniu 20.06.2014 podamy brakujące gołębie ponieważ do do dnia 19.06.2014 do godz. 21:00 dotarło 36 szt brakuje 5 szt gołębi . Numery gołębi będą podane do godz. 16:00 Dnia 20.06.2014.

W dniu 19.06. 2014 do godziny 21:00 powróciło 36 gołębi. 

W dniu 19.06. 2014 do godziny 15:00 powróciło 33 gołębi.

W dniu 19.06. 2014 do godziny 12:00 powróciło 31 gołębi.

W dniu 18.06. 2014 do godziny 21:00 powróciło 29 gołębi.

W dniu 18. 06. 2014  około godziny 13:15 odleciało około 40 szt. gołębi wraz  z innymi gołębiami, które w tym czasie przelatywały nad naszym gołębnikiem do tej pory wróciło się tj. ( 18.06.14 godz. 18:00 ) 24 szt. Prawdopodobnie były to gołębie z treningu jakiegoś hodowcy lub wielu hodowców ponieważ gołębi było około 100 szt. lub więcej. Prosimy o kontakt jeżeli gołębie znajdą się u jakiegoś hodowcy na gołębniku!! W dniu jutrzejszym tj. (19.06.14)będziemy sprawdzać stan gołębnika i umieścimy brakujące gołębie. Ponieważ stało się to dzień po kontroli stanu gołębnika to będzie można dostarczyć gołębie na nasz gołębnik. Na daną chwilę wróciła się połowa. Jest możliwe, że  jeszcze coś się wróci. Jeżeli wrócą gołębie będziemy umieszczać informację jak najszybciej na naszej stronie, które to gołębie powróciły a jakich jeszcze nie ma. 

 


INFORMACJA !!!!!

Zakończyliśmy przyjmowanie gołębi na wgmalopolska. Stan gołębnika na dzień 17.06.2014 powinna wynosic 211 gołębi minus 6 gołębi, które (padły przez jastrzębia, odleciały lub zostały usunięte z powodu choroby) wszystkich gołębi na gołębniku jest 205 szt.


INFORMACJA !!!!!

GOŁĄB O NUMERACH  PL-0438-14-6356  KTÓREGO NIE BYŁO NA POPRZEDNICH STANACH EWIDENCYJNYCH, POWRÓCIŁ DO GOŁĘBNIKA PONIEWAŻ NA DZISJEJSZEJ KONTROLI ODNOTOWALIŚMY TAKIEGO GOŁĘBIA W GOŁĘBNIKU. BRAK TYLKO JEDNEGO GOŁĘBIA. NUMER GOŁĘBIA JEST PODANY W ZAKŁADCE BRAKUJĄCE GOŁĘBIE.  ODŁOŻYLIŚMY RÓWNIEŻ 5 SZT GOŁĘBI DO IZOLATKI, KTÓRE SĄ OSŁABIONE.  ZOSTANĄ ODŁOŻONE DO KOŃCA TYGODNIA I BĘDZIEMY KONTROLOWAĆ ICH STAN ZDROWIA.

 

 


 

W dniu 17.06.2014 odbędzie się kontrola stanu gołębnika. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt z nami. Po kontroli, gołębie zagubione będą zapisywane w zakładce " Brakujące gołębie". Jednocześnie chciałbym poinformować, że ta kontrola jest ostatnią kontrolą po której będzie możliwość wymiany gołębi zagubionych. Następne kontrole jakie będą to kontrole sprawdzające stan gołębnika.


  ZAPRASZAMY  !!!!

Zdjęcia każdego gołębia będą umieszczane w nowo dodanej zakładce " ZDJĘCIA GOŁĘBI " zakładka powstanie pod koniec czerwca. Gołębie będą miały robione zdjęcia w dniach od 03.07-10.07.2014

    

W dniu 31.05.2014 odbyła się kontrola stanu gołębnika, więcej informacji w zakładce " BRAKUJĄCE GOŁĘBIE "

 

 

W dniu 17.05.2014 pomiędzy godziną 9:00-10:00 rano odbędzie się kontrola stanu gołębnika. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt z nami. Po kontroli, gołębie zagubione będą zapisywane w zakładce " Brakujące gołębie".

  ZAPRASZAMY  !!!!

W dniu 03.05.2014 pomiędzy godziną 9:00-10:00 rano odbędzie się kontrola stanu gołębnika. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt z nami. Po kontroli, gołębie zagubione będą zapisywane w zakładce " Brakujące gołębie".

  ZAPRASZAMY  !!!!

 

 WAŻNE !

Przypominamy o pobieraniu pliku "formularz rejestracyjny", który znajduje się pod tekstem.

Poprawnie uzupełniony formularz należy wysłać wraz z gołębiami.

WAŻNE !!!WAŻNE !!!                                                                                           WGMALOPOLSKA

 

STARSZE WIADOMOŚCI NIŻ 3 MIESIĄCE BĘDĄ PRZENOSZONE DO ZAKŁADKI  " ARCHIWUM"